• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Jaki laptop kupić?

- to pytanie, które klienci zadają najczęściej. 
- Ma być tani i dobry...

 

WYBIERAMY TANI ALE NIEZAWODNY I SOLIDNY UŻYWANY LAPTOP POLEASINGOWY

Postaramy się przybliżyć temat wyboru odpowiedniego laptopa oraz podpowiedzieć na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę.

Pierwsze pytanie: nowy czy używany?

Dla osób które nie muszą zastanawiać się nad ceną i wydatek kilku tysięcy złotych nie stanowi problemu odpowiedź jest prosta - wybieramy nowy - byle tylko nie z najtańszych serii. Rozsądne modele o przemyślanej konstrukcji mające szanse na długą bezawaryjną pracę zaczynają się na ogół od 3 - 4 tysięcy złotych i z takim wydatkiem przy zakupie nowego laptopa trzeba się liczyć jeśli rzeczywiście ma działać.

Większość z nas jednak "potrafi liczyć pieniądze" i zwraca uwagę na ceny - dlatego rozważenie zakupu lapotpa poleasingowego lub powystawowego stanowi atrakcyjną kontrofertę dla marketowych tanich produkcji. Za cenę niższą niż najtańszy chiński lapotp przy produkcji którego zrezygnowano ze wszystkiego z czego było można żeby uzyskać niską cenę możemy kupić solidny, markowy poleasingowy lub powystawowy sprzęt z najwyższej półki - znacznie przewyższający jakością wykonania, solidnością i wydajnością niskobudżetowe produkcje dla marketów.

Sklep tanielaptopy.eu jako importer sprzętu poleasingowego specjalizuje się w wyborze najlepszych modeli i marek laptopów używanych, poleasingowych i powystawowych. Sprzęt, który znajdziecie Państwo w naszym sklepie Internetowym to kilkadziesiąt najbardzej niezawodnych i wydajnych modeli renomowanych marek, które wyselekcjonowaliśmy spośród tysięcy dostępnych pozycji z ofert największych światowych firm leasingujących sprzęt komputerowy. Przy zakupie używanego, poleasingowego komputera lub notebooka jest to oszczędność często nawet kilku tysięcy złotych. 

Wybór laptopa:

Podstawowym kryterium jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa jest jego przeznaczenie - musimy sobie odpowiedzieć na pytanie do czego będzie służył nam kupiony sprzęt. Poniżej przedstawimy dwie grupy czynności - w pierwszej kolejności należy określić, która grupa bardzej odpowiada Państwa oczekiwaniom.

1. Laptop do domu, nauki, pracy biurowej lub do firmy (faktury, pisma) - będzie mógł służyć między innymi do przeglądania Internetu, prostych gier Internetowych, oglądania filmów, słuchania muzyki, obsługi komunikatorów i obsługi poczty e-mail. Jeśli wymienione zadania pokrywają się z Państwa oczekiwaniami - można zacząć wybór od najtańszych modeli. Nawet dla taniego używanego notebooka takie zadania nie będą stanowiły większego problemu.

2. Laptop do gier lub do grafiki - tu sytuacja jest zupełnie odmienna - nowe trójwymiarowe gry stanowią poważne wyzwanie dla sprzętu - potrzebny więc będzie zarówno wydajny dwurdzeniowy procesor, minimum 2GB pamięci ram jak i wydajna karta graficzna.Niestety tu nie wystarczy tani model, trzeba się liczyć z większym wydatkiem i zwrócić uwagę raczej na droższe, lepiej wyposażone modele. Planując zakup pod kątem gier należy rozważyć zakup komputera stacjonarnego ze względu na większe możliwości rozbudowy i zmiany parametrów, głównie karty graficznej. Dodatkowo dla wielu klientów znaczenie ma tu cena - zakup komputera stacjonarnego jest też na ogół tańszy od komputera przenośnego. 

Kolejną bardzo ważną rzeczą która będzie miała wpływ na funkcjonalność zakupionego notebooka jest wielkość matrycy - a co za tym idzie wielkość całego laptopa, jego rozmiary i waga. Wyboru dokonujemy oczywiście w zależności od przeznaczenia i rodzaju pracy. Dla zastosowań mobilnych, osób które często podrużują z laptopem powinniśmy wybrać zdecydowanie mniejszą wielkość lub zdecydować się na tablet, który można obsługiwać za pomocą dotykowego ekranu. Jeżeli natomiast sprzęt będzie używany głównie w domu, na biurku, możemy pozwolić sobie na zakup większego laptopa. Obecnie najchętniej wybieranymi przez klientów są laptopy z matrycami o wielkości oscylującymi w granicach 14 - 15 cali. Rozwiązanie takie jest najbardziej uniwersalne.

Przy wyborze należy zwrócić również uwagę na wielkość dysku twardego - od tego parametru zależy ile miejsca będzie na zapis wszelkiego rodzaju plików - najczęściej multimedialnych, czyli zdjęć, muzyki, filmów i dokumentów. Często dokonujemy zakupu na wyrost wydając niepotrzebnie pieniądze na miejsce, którego potem nigdy nie używamy. Przynajmniej połowa klientów używa tylko 10 do 20% wielkości dysku, pozostałe 80% nigdy nie zostaje wykorzystane. Dysk jest elementem wymiennym, dlatego na początek można wybrać mniejszy i tańszy a w razie braku miejsca będzie można go zmienić na większy. Można go porównać do miejsca w szafie - w zależności od ilości wkładanych rzeczy kiedyś na pewno się zapełni - będzie trzeba zrobić porządki i usunąć niepotrzebne rzeczy albo kupić większy. 

Mamy nadzieje że udało nam się zwrócić Państwa uwagę na najbardziej istotne kwestie przed wyborem laptopa oraz że pomogą one osiągnąć kompromis i połączyć niską cenę z markowym, niezawodnym produktem który będzie służył niezawodnie przez długie lata. 

NASZA FIRMA

Solidna firma

Tysiące zadowolonych klientów, ponad 20 lat na rynku.

RABATY

rabaty

U nas można negocjacjować ceny, a stali klienci otrzymują rabaty.

WYSYŁKA KURIEREM

Szybka i bezpieczna wysyłka

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, za pośrednictwem firmy FedEx na terenie całego kraju.

ZWROT TOWARU

Możliwość zwrotu

U nas konsument ma możliwość zwrotu w ciągu 14 dni.

GWARANCJA I FAKTURA

Gwarancja oraz Faktura VAT

U nas zawsze otrzymasz fakturę VAT oraz gwarancję.
Microsoft Partner Network
Microsoft Registered Refurbisher
Intel Channel Partner
HP Partner
Dell Partner