• Producent
    Procesor
  • System
    Obudowa
    Rozmiar matrycy

Zakupy przez Internet. Tanie, ale trzeba uważać.

Kupowanie przez Internet jest tanie i wygodne - ale trzeba mieć "głowę na karku"
Przeczytaj uważnie artykuł, a unikniesz podstawowych błędów.

zakupy przez internet - tanie i wygodne

Jak wiemy jest wiele zalet zakupów w sklepach Internetowych - możemy je robić w wolnym czasie, również wtedy kiedy sklepy stacjonarne są zamknięte. Znika bariera odległości, gdyż tanie przesyłki kurierskie na terenie całego kraju realizowane są obecnie z dnia na dzień, nie trzeba nawet wychodzić z domu. I najważniejsze - cena - w sklepach Internetowych jest na ogół sporo taniej. Niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, że w sieci szybko i łatwo możemy dotrzeć do towarów, których nie ma akurat w naszej okolicy.

Są jednak rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy dokonywaniu zakupów na odległość. Njaważniejsza rada: bądźmy ostrożni, a unikniemy rozczarowania.

Z uwagi na to iż nasz sklep zajmuje się sprzedażą laptopów i komputerów - głównie tanich używanych poleasingowych i powystawowych laptopów gdzie duże znaczenie ma niska cena, postaramy się w oparciu na doświadczenia nasze i naszych klientów przeprowadzić symulację zakupu lapotopa, zwracając Państwa uwagę na zagrożenia jakie można podczas takiego wyboru napotkać.

Symulowana sytuacja: Zakup laptopa przez Internet
Założenia: założenie stawiane najczęściej przez kupujących w sieci: ma być jak najtaniej !

Na co zwrócić uwagę:

Sprawdź dokładnie wiarygodność sprzedającego. W dobrym sklepie Internetowym, który dba o swoich klientów znajdziesz wszelkie potrzebne informacje: dokładne dane kontaktowe, tele-adresowe, adres siedziby  i telefon kontaktowy pod który możemy zadzwonić w razie jakichkolwiek pytań.  Bardzo ważną informacją jest również ujawnienie daty założenia firmy. Sklepy pojawiają się i znikają a informacja od kiedy dana firma działa na rynku pozwoli nam ocenić jej wiarygodność.

Zanim zamówisz towar sprawdź konkurencyjne oferty. Upewnij się, że cena laptopa jest realna. Bradzo niska cena, o wiele niższa od cen oferowanych przez innych sprzedających powinna wzbudzić Twoją czujność. Często słyszymy o klientach, którzy skuszeni abstrakcyjnie niską ceną na portalach aukcyjnych zakupili sprzęt, który pochodził z kradzieży był uszkodzony lub posiadał ukryte wady. Należy czytać opinie innych kupujących i szukać ofert sprzedaży od sprawdzonych sprzedających posiadających pewne referencje.

Zapoznaj się z zasadami zwrotu towaru i reklamacji oraz formami płatności za towar. Tylko pewny sprzedawca zapewni sprawną obsługę reklamacji lub zwrot pieniędzy w przypadku braku zadowolenia.

Spytaj czy firma wystawia Faktury VAT i paragony. To podstawowe wymaganie które powinno być spełnione.

Przesyłka - tutaj należy zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę ale również na sposób dostawy. Dobry sklep zadba o to, żeby zakupiony towar dotarł tanio, ale bezpiecznie. Przesyłka powinna być ubezpieczona na pełną wartość.

Podsumowując: wybierając przez sieć Internet jakikolwiek towar (w naszym przypadku tani laptop) sprawdzajmy dokładnie tożsamość sprzedawcy. Niska cena to jedno, powinniśmy jednak mieć pewność, że zakupiony laptop otrzymamy i że będzie zgodny z ofertą, a w razie problemów będzie gdzie zakup reklamować.

NASZA FIRMA

Solidna firma

Tysiące zadowolonych klientów, ponad 20 lat na rynku.

RABATY

rabaty

U nas można negocjacjować ceny, a stali klienci otrzymują rabaty.

WYSYŁKA KURIEREM

Szybka i bezpieczna wysyłka

Dostarczmy szybko i bezpiecznie, za pośrednictwem firmy FedEx na terenie całego kraju.

ZWROT TOWARU

Możliwość zwrotu

U nas konsument ma możliwość zwrotu w ciągu 14 dni.

GWARANCJA I FAKTURA

Gwarancja oraz Faktura VAT

U nas zawsze otrzymasz fakturę VAT oraz gwarancję.
Microsoft Partner Network
Microsoft Registered Refurbisher
Intel Channel Partner
HP Partner
Dell Partner